,,Varpelyje“ Kalėdos kitaip

    Rokiškio  lopšelio – darželio ,,Varpelis“  bendruomenė buvo telkiama laukti ir švęsti Kalėdas neįprastai. Projektas ,,Kalėdos kitaip“ prasidėjo Advento duris pravėrus. Beveik visą mėnesį vyko įvairios veiklos  ne tik vaikams, bet ir suaugusiems Pirmiausia bendruomenė buvo pakviesta kartu sukurti darželyje saldžias ir kvepiančias Kalėdas. Savo įstaigos erdves puošėme neįprastai – kvepiančiomis, saldžiomis dekoracijomis. Jas gamino vaikai, tėveliai, auklėtojos, darbuotojai ir namuose, ir darželyje, ir visą savaitę vykusiose kūrybinėse dirbtuvėlėse.
    Juk Kalėdas sunku įsivaizduoti be cinamonu kvepiančių gardumynų, mišku dvelkiančio adventinio vainiko, glajumi nulietų eglutės žaisliukų-sausainiukų ir skaniausia vaikų svajone- imbieriniu nameliu.
 Galerijoje, ant palangės ,,išdygo“ imbieriniai  nameliai, kuriais labai džiaugėsi vaikai. Darželio erdvės pasipuošė kvepiančiais advento vainikais, kalėdinės eglutės kvepiančiomis girliandomis ir  maišeliais, žaisliukais-sausainukais... Visas darželis kvėpėjo įvairiausiais kvapais, nes čia pat buvo kepami ne tik kvapnieji kalėdiniai sausainukai, bet ir džiovinami obuoliai, apelsinai, citrinos...
    Atkeliavęs adventas pažėrė vaikams daug gražių pramogų, rytmečių. Į renginį ,,Sušilkime prie advento ugnelės“ susirinkę vaikai ir tėveliai, pasišviesdami pačių  pasigamintais žibintais, keliavo taku pasitikti saulės šviesos. Vaikai, atėję į ,,Gerumo valandėlę“, susitiko su močiute, kuri pasekė vaikams pasaką apie Šiltus Švelnukus ir Šaltus Šiurkštukus. Šie personažai tapo puikia tarpasmeninių santykių metafora, primenančia ir suaugusiems, ir vaikams, ko kiekvienam iš mūsų reikia – šilumos ir švelnumo. Į advento rytmetį ,,Pabūkime kartu“ atskubėję vyresnieji vaikai sutiko netikėtus svečius - Lapę ir Vilką. Rytmetyje skambėjusios dainos, rateliai, žaidimai, gamtos reiškinių spėjimai priminė senolių laikus, pajusti ir išgyventi bendrumo jausmą. Ramiam Kalėdų laukimui vaikus nuteikė šešėlių teatras. Papasakota ,,Kalėdinė istorija“ apie kūdikėlio Jėzaus gimimą padėjo mažiesiems savo širdeles atverti džiaugsmui, o suaugusiems – dvasinei atgaivai.
    ,,Ežiukų“ grupės mama Ina sukvietė visus norinčius pavakaroti prie arbatos puodelio, atsipalaiduoti nuo darbų ir pasidovanoti sau dovaną- nusinerti rankinę. Visos dalyvavusios išsinešė namo ne tik rankinę ir gerą nuotaiką, bet ir prasmingo pabuvimo kartu jausmą.
    Gruodžio trečioji savaitė padovanojo
  bendruomenei kalėdines šventes. Patys mažiausieji keliavo į Nykštukų šalį ieškoti žaisliukų, kiti susiruošė į malūną, virė košę, kepė kvepiančias bandeles...
   
Vyresnieji vaikai kartu su tėveliais dalyvavo teatralizuotame vaidinime ,,Ledo šalyje“, kur sutiko Ledo Karalienę. Snaigės, nykštukai, ledinukai, princai ir princesės turėjo išpildyti Ledo Karalienės norus ir sušildyti jos ledinę širdį. Į pagalbą vaikams atskubėjo Besmegenis, Fėjos, Ledinukas, Juokdarys, Kepėjos. Visų drąsa ir draugiškumas padėjo sušildyti Ledo Karalienės širdį ir kartu švęsti, linksmintis ir sulaukti Kalėdų Senelio.
    Priešmokyklinukai su savo tėveliais išsiruošė kelionėn į Ledo šalį ieškoti Kalėdų Senelio. Čia jų laukė įvairiausios kliūtys: ėjimas ,,ledo tiltu“, atidarymas Ledo karalystės durų, skrydis aitvaru, netikėtos raganos išdaigos, Ledinuko žaidimai, plaukimas ant ,,ledo lyties“ su mama ar tėčiu ir susitikimas su Kalėdų Seneliu.
    Kalėdiniuose renginiuose netrūko siurprizų, staigmenų ne tik vaikams, bet ir tėveliams. Ne viena mama tapo ledinėmis fėjomis, kurios kartu su vaikais šoko, ,,šerkšnu raižė“ Ledo karalienės langus. Tėveliai netikėtai ,,virto drambliu“, tiltu, kuriais džiaugsmingai keliavo vaikai...
    Šio projekto dėka norėjome visą bendruomenę sutelkti kaip didelę šeimą kartu kuriant ir švenčiant gražiausią metų šventę - Šv. Kalėdas. Vaikai įgijo gyvenimiškos patirties, buvo prisiminta sena tradicija- advento laikotarpiu savo pačių gamintais sausainėliais puošti eglutę, apdalinti jais draugus, svečius, šeimos narius. Dauguma pajutome, kad buvimas kartu suartino vienus su kitais, sušildė širdis, o bendra kūryba sukūrė šiltą ir artimą namams aplinką mūsų darželyje.

Šventės video 1

Šventės video 2