E TWINNING PROJEKTAS „MEDŽIAI RUDENĮ“

       
2016 m. rugsėjo - lapkričio mėn. ikimokyklinio ugdymo „Kiškučių“ grupės vaikai ir jų auklėtojos Laimutė Lašienė ir Daiva Šarkauskienė  dalyvavo  tarptautiniame e Twinning projekte „Medžiai rudenį“. Viso projekto metu vaikai stebėjo besikeičiančius medžius: fotografavo, tyrinėjo lapus, vaisius, grėbė, šlavė, kompostavo. Apie kieme augančius medžius deklamavo, dainavo, minė mįsles. Dainų, eilėraščių tekstais dalinosi TwinSpace erdvėje. Įvairiomis dailės technikomis kūrė darbelius, gamino atvirukus ir siuntė projekte dalyvaujantiems partneriams. Ugdytiniai susipažino ir bendradarbiavo su partneriais ne tik iš Lietuvos, bet ir Norvegijos, JAV.  Jiems buvo smagu pamatyti save ir partnerius, grožėtis rudeniška kitų miestų, šalių gamta virtualioje erdvėje pateiktoje filmuotoje  medžiagoje, nuotraukose.
       
Projekto metu vaikai ir pedagogai patyrė bendravimo džiaugsmą, atskleidė ir dalinosi kūrybinėmis idėjomis, išbandė naujas dailės technikas, stebėjo medžių pokyčius gamtoje rudenį, sužinojo kaip keliauja laiškai,  smalsiai tyrinėjo, džiaugėsi gavę atvirukus iš projekto „Medžiai rudenį“ partnerių.
         E Twinning projektai – tai galimybė tobulėti, bendrauti, dalintis idėjomis, pažinti kitų miestų, šalių gamtą, kultūrą, tradicijas, dainas, reprezentuoti savo šalį, miestą, įstaigą.