ROKIŠKIO LOPŠELIS-DARŽELIS „VARPELIS“ - ŠVIEČIAMOSIOS GYVULININKYSTĖS PROGRAMOS DALYVIS

   
Žemės ūkio ministerija  ir Programos „Leader" ir žemdirbių mokymo metodikos centras  įgyvendina Šviečiamąją gyvulininkystės programą, kurios tikslas - skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Prie šios programos prisijungė ir Rokiškio lopšelis-darželis „Varpelis“. Įgyvendinant programą vaikai susipažino su naminiais gyvūnais, stebėjo filmukus apie ūkius, atliko užduotis pratybų ir spalvinimo knygelėse.
    Pavasarį ikimokyklinės vaikų grupės lankėsi ūkininkės Birutės Dapkienės ūkyje ir stebėjo arklių, galvijų bandas, jodinėjo ant kumeliuko, lesino paukščius, rinko kiaušinius ir kepė skanią kiaušinienę. Vaikams patiko gainioti žąsis ir antis, stebėti stručių elgesį. Labiausiai vaikus sužavėjo švelniaplunksnės šilkinės vištos. Keletą kiaušinių atsivežė auklėtoja Loreta Baravickienė ir padėjo po perekšle višta. Vasaros metu išsirito viščiukai. Vienas iš jų – šilkinės vištos palikuonis. Rugpjūtį vaikai turėjo galimybę susipažinti su ūgtelėjusiais viščiukais, stebėti jų elgesį, paruošti lesalą, atrinkti tinkamus lesalus. Auklėtoja parodė vaikams filmuką „Nuo kiaušinio iki vištos“.
    Maloniai laiką leidome su bitininku Stasiu Meliūnu, kuris labai įdomiai vaikams pasakojo apie bitininkystę, medų ir bitutes. Vaikai galėjo apsivilkti bitininko drabužius ir užsidėti specialų galvos apdangalą. Bitininkas Stasys vaikams parodė specialiai demonstracijai pagamintą avilį, dūminę, bičių rūšių kolekciją.
    Vasaros metu vaikai taip pat gilino žinias apie naminius gyvūnus ir dalyvavo muzikos pedagogės Ingos Šablinskienės organizuotame rytmetyje „Pas močiutę kaime“, kurio metu atliko įvairias užduotis: šoko su viščiukais, mėtėsi kamuoliu su paršeliu, mokėsi skaityti ir pažinti gyvūnus su karvyte, sekė pirštukų pasakėlę su ožiuku, o su močiute dėliojo dėlionę. Su auklėtoja Aušre Jakuboniene ir Nida Šaparniene vaikai dalyvavo edukacinėje programoje ir piešė piešinius, gamino gyvuliukus iš antrinių žaliavų. Rugsėjo mėnesį auklėtoja Nida Šaparnienė inicijavo kūrybinę veiklą „Gyvūnai ir spalvos“, kurios metu margino guašu naminių gyvūnų siluetus darželio kiemelyje.

Šviečiamosios gyvulininkystės programos veiklos nuotraukos -
https://padlet.com/l_baravickiene/8osro96rsdf1