VASARIS-SVEIKATOS MĖNUO ROKIŠKIO LOPŠELYJE-DARŽELYJE „VARPELIS”

    
Sveikas, gražus, dailiai sudėtas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir auklėtojų tikslas. Tad ištisus metus mankštinamės: rudenį ir pavasarį lauke, žiemą- salėje. Mankštos tikslas: išjudinti organizmą, stiprinti raumenis, didinti sąnarių lankstumą, išmokti taisyklingai kvėpuoti ir taisyti laikysenos trūkumus. Vaikai su džiugesiu ir spindinčiomis akimis eina į rytines mankštas, kurios būna įvairaus fizinio intensyvumo, ritminės, imitacinės, su priemonėmis ir be jų. Vaikai ypatingai laukia penktadienio, kada žaidžiamas žaidimas „Karštas kamuolys“. Vedami kūno kultūros užsiėmimai, organizuojamos įvairiausios akcijos, sporto šventės su tėveliais, šeimų mokyklėlės „Judesio ir sporto valandėlė“.
   
Vasario mėnesį visos darželio grupės atliko profilaktinę pėdučių mankštą „Pėdučių šokis“. Basomis ėjo per įvairiausias gamtos priemones, atliko pratimus, stiprinančius kojų ir pėdų raumenis, savimasažo elementus ir atsipalaidavimo pratimus.
    
Tradiciškai dalyvavom Respublikiniame projekte „Sveikatiada“. Viena iš šio projekto veiklų „Mankštiada“, kur personažas Besmegenis į lauką kvietė visą lopšelio-darželio bendruomenę atlikti nuotaikingą muzikinę „Besmegenių mankštą“.
    
„Bitučių“ grupės vaikai su tėveliais dalyvavo sporto pramogoje „Žiemužėle, lik sveika“. Estafetėse varžėsi tempdami roges, slidinėjo su „slidėmis“, vyko sniego gniūžčių mūšis, visi mokėsi pažinti kūno dalis. Daug juoko ir emocijų suteikė atsipalaidavimui skirtas „Emocijų balionas“. Po pramogos vaišinosi vaistažolių arbata ir dalinosi patirtais įspūdžiais.
     Judesio korekcijos mokytoja ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė ikimokyklinio amžiaus grupes pakvietė į sporto pramogą „Žiemos džiaugsmai ir pramogos“. Vaikai žaidė žaidimus, iš popieriaus lipdė besmegenį, mėtėsi „sniego“ gniūžtėmis, slėpėsi po pusnimis, aptarė su kokia apranga ir avalyne vaikai turi sportuoti, kaip svarbu sveika mityba.
    
„Boružiukų“ grupė pasikvietė tėvelius į praktikumą. „Netradicinių priemonių panaudojimas vaikų žaidimams“. Mokė tėvelius, kaip panaudoti įvairiausias priemones vaikų žaidimams. Auklėtojos paruošė priemones, kurių galima rasti kiekvieno namuose: vaikai su tėveliais „pūtė“ šiukšlių maišų balionus, rūšiavo kamštelius pagal spalvą, ant tualetinio popieriaus ritinėlių nešė kamuoliukus, pagal muziką šoko ant laikraščio lapų, jį vis sulenkdami, segė skalbinių segtukais spalvotas popieriaus juosteles ir vyniojo ant pagaliuko virvelę su prizu. Visos šios priemonės lavina judesių koordinaciją, stambiąją ir smulkiąją motoriką, sukuria puikią nuotaiką.
    
Vasario mėnesį lopšelio-darželio grupėse vaikai spaudė sultis, gamino vaisių ir daržovių salotas, žaidė lavinamuosius žaidimus, bei vykdė edukacinę veiklą „Žaiskime žiemą saugiai“.
     Nuo seno fizinis aktyvumas yra laikomas sveikatos šaltiniu. Ikimokykliniame amžiuje judėjimas yra svarbiausias vystymosi veiksnys. Judėdamas vaikas pažįsta aplinką ir įgyja naujų įgūdžių. Mūsų lopšelis-darželis „Varpelis“ bendruomenė nori, kad vaikas augtų sveikas ir stiprus, tad skatinama sveika mityba, fizinis aktyvumas, ne tik vasario mėnesį, bet ir ištisus metus.