MOKOMĖS LAVINTI VAIKO EMOCINĮ INTELEKTĄ

    
Gegužės 10 d. lopšelyje-darželyje „Varpelis“ vyko komandiniai mokymai „Vaiko emocinis intelektas: kaip žinoti, kiek jo yra ir kaip jį ugdyti“, kuriuos vedė Vilma Juškienė, psichologijos kursantė, emocinio intelekto ir asmenybės ugdymo trenerė.
   
Pasak lektorės, mūsų kalboje skaičiuojama apie 300 emocijų ir jausmų pavadinimų. Tačiau kasdienybėje eilinis suaugęs žmogus supranta ir naudoja nuo 7 iki 10 emocijų, o paprašytas išvardinti 30, retas kuris tą gali padaryti. Kol nežinome emocijų ir jausmų pavadinimų bei nesuvokiame, kaip jie atsispindi mano paties ar kito žmogaus veide, kūne, judesiuose, tol emocinio intelekto mokytis bus labai sunku ar net neįmanoma.
    Visos emocijos ir visi jausmai yra geri, tik nereikia jų „užmesti" ant kitų. Pyktį galime išmokti išbūti nerėkdami, agresiją – nesidaužydami, liūdesį – be saiko nesiguosdami kiekvienam sutiktam. Emocijas bei jausmus tereikia išgyventi, išbūti nesijaučiant kaltu, menku, silpnu ir neskriaudžiant kitų. Būtina emocijoms ir jausmams suteikti gerokai daugiau erdvės bei laiko nei esame įpratę.
   
Emocinis intelektas lemia, kaip aš elgiuosi tiek su pačiu savimi, tiek su kitais. Norint ugdyti vaiko emocinį intelektą, labai svarbu, kad jam nekiltų prieštaros tarp to, ką jis mato mokykloje, kieme ir savo šeimoje: tuomet jam natūraliai kils klausimų, kaip iš tiesų reikia elgtis. Lavindami emocinį intelektą ugdome ir atvirumą progresui, pokyčiui, kūrybai, kitokiam požiūriui, patys tampame unikalūs, tokiais leidžiame būti ir kitiems.