NURIEDĖJO „SAULĖTAS ORANŽINIS TRAUKINYS“

   
Balandžio 7 - Pasaulinę Sveikatos dieną, „Kiškučių“ ir „Boružiukų“ grupių bendruomenės įsijungė į   tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinį  projektą ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė“, kurį organizavo Vilniaus lopšelis-darželis ,,Rūta“. Projekto tikslas – suteikti vaikui pažinimo džiaugsmą auginant moliūgą bei vaistinius augalus nuo sėklytės iki brandaus augalo kartu su pedagogu ir šeima puoselėjant vaiko dvasines, kūrybines galias globojant gamtą, ugdant pagarbą gyvybei, sveiką gyvenseną.
    Projekto veiklos prasidėjo jau pavasarį. Kiekvienas vaikas  sėjo moliūgų ir vaistažolių sėklytes į vazonėlius. Išdygusius daigelius prižiūrėjo grupėje, o gegužės mėnesį  vienus pasodino į lysves  darže, kiti daigeliai iškeliavo į tėvelių ar senelių daržus, sodybas.  Rudenį  išaugintas derlius sugrįžo atgal į darželį, iš kurio  buvo sukurta kompozicija „Sveikuolių moliūgų ir vaistinių augalų bičiulystė“. Pramogoje „Oranžinė diena“ vaikai  kartu su tėveliais  rungtyniavo estafetėse, bandė atspėti vaikų svertų moliūgų svorį, dėliojo moliūgo dėlionę, moliūgų traukinį. minė mįsles...  O kokios gi vaišės be mėtų, čiobrelių, melisų arbatos su medumi ir moliūgų pyrago,  kurį vaikai patys užmaišė ir su virėjų pagalba iškepė. Projektas baigėsi šviesos vakaru, kuomet lopšelio-darželio galerijoje, vakaro tamsoje sužibo moliūgų žibintai, simbolizuodami šviesą, viltį ir gėrį.
    Projektą vainikavo lapkričio 16d . Vilniaus turizmo prekybos ir verslo mokykloje vykusi baigiamoji konferencija, kurios metu projekto dalyviai dalijosi patirtimi, buvo įvertintos ir apdovanotos aktyviausios bendruomenės , pristatyta knyga ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionės kūrybinė stotelė“,  https://www.zoombook.lt/shelf/shared/bmWOUnWd1W/
   
Kitais metais vėl skubėsime į
  saulėtą oranžinį traukinį, jungiantį bendruomenes bendrai gerumo veiklai, suteikiantį naujų įspūdžių ir smagių akimirkų.