PROJEKTO ĮVERTINIMAS – TOLERANTIŠKO DARŽELIO VARDAS

    Lopšelio-darželio ,,Varpelis“ keturių grupių vaikai dalyvavo tarptautiniame projekte ,,Pasakyk pasauliui labas“. Virtualių susitikimų metu priešmokyklinių grupių vaikai bendravo su Slovėnijos Tolmin miesto, o ikimokyklinukai su Kroatijos bendraamžiais. Trijų šalių darželinukai pristatė vieni kitiems penkių pirštukų programos  temas: ,,Tai esu aš“, ,,Aš ir mano šeima“, ,,Aš ir mano darželis“, ,,Aš ir mano miestas“, ,,Aš ir mano šalis“.
   
Vaizdo skambučių metu vaikai pamatė kitos šalies draugų žaidimus, klausėsi dainų, ieškojo panašių vardų, praktiškai panaudojo išmoktus anglų kalbos žodžius. Kitų veiklų metu piešė, šoko, vaidino, su tėveliais kūrė šeimos medį. Kartu veikdami ugdėsi pozityvias vertybines nuostatas.
   
Gavome projekto koordinatorių pasiūlymą pasidalinti projekto gerąja patirtimi su kitų šalių dalyviais. Kaip geriausiai pavykusią, mes pasirinkome temą ,,Aš ir mano šeima“. Šis straipsnis buvo publikuotas tarptautinio projekto „Pasakyk pasauliui labas“ vadove (metraštyje). Išleista knyga, kurioje sudėti geriausi straipsniai apie gerąją patirtį. Projektas padėjo pagerinti ugdymo kokybę, paskatino didesnį solidarumą ir pagarbą kitoms tautoms, ypač dabar, kai pasaulis tampa labiau atviras ir prieinamas. Už sėkmingai įgyvendintą projektą Rokiškio lopšeliui-darželiui ,,Varpelis“ suteiktas  garbingas Tolerantiško darželio vardas.
   
Visos projekto virtualios kelionės – tai galimybė per įvairias įdomias veiklas susipažinti su kitų šalių (ir pristatyti savo šalies) įžymius žmones,  istorinius objektus, kultūrą ir papročius, stiprinant ryšius tarp skirtingų  tautų.