IŠVIJOME ŽIEMĄ - SUTIKOME PAVASARĮ

 

     Jau daugelį metų Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ vaikučiams diegiamos mūsų tautos etnokultūrinės vertybės. Todėl ir švenčiame tradicines etnines šventes, kurios padeda prisiminti ir pasidžiaugti tuo, ką šiuolaikinis žmogus kartais „pameta“ laiko tėkmėje.
   
Kovo 5 d. lopšelyje-darželyje skambėjo muzika, persirengėlių kalbos, juokas bei dainos ir šokiai. Tas šurmulys skelbė žiemos pabaigą.
    Užgavėnes šventės dalyvius pasitiko suaugusiųjų ir vaikų kapela. Triukšmingai rinkosi raganos, velniai, daktarai, ožiai, čigonės... Visiems besilinksminant, pasirodė nepatenkintas Kanapinis, nes jam nusibodo žiema. Kanapiniui paprieštaravo Lašininis, bandydamas visus įtikinti, kad už žiemos malonumus nėra nieko geriau. Susipyko Kanapinis su Lašininiu, bandė galinėtis kuris iš jų stipresnis. Į pagalbą Kanapiniui atskubėjo vaikai ir jis nugalėjo. Visi atsikratė savo ,,blogiukais“, sumetė į maišą ir stipriai jį užrišo. Linksmai išviję žiemą iš kiemo, visi buvo pavaišinti pačiais skaniausiais pasaulyje blynais, kuriuos iškepė lopšelio-darželio virėjos. Šventės dalyviai išskubėjo į Kaziuko turgelį. Juos svetingai pasitiko kiemo šeimininkė ir šeimininkas Kazimieras, kuris aktyviai kvietė apsilankyti mugėje, nepagailėti pinigėlio ir apsipirkti. Lopšelio-darželio bendruomenės nariai, laukdami šventės, daug dirbo, siuvo, kepė, lipdė, klijavo, minkė ir visokių grožybių pridarė.
    Šventė subūrė lopšelio-darželio bendruomenę bendrystei. Dalyviai patyrė daug smagių įspūdžių. Lavėjo vaikų estetinis suvokimas, kūrybiškumas. Vaikai įsitikino, kad nelengva pagaminti tam tikrą darbelį savo rankomis, bet ir ne taip paprasta jį parduoti. Tai neįkainojamos verslumo pamokos.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=SCtoh-2NOUA&t=