BENDRUOMENĖS PROJEKTAS „NUO SĖKLYTĖS IKI SĖKLYTĖS“

   
Gegužės- spalio mėnesiais lopšelyje-darželyje vyko bendruomenės projektas „Nuo sėklytės iki sėklytės“. Jo idėja kilo iš to, kad nuolatinis skubėjimas vis mažiau laiko palieka pabūti su vaiku.
    Gegužės mėnesį ikimokyklinio ugdymo „Boružiukų“ grupės auklėtoja Ina Švelnienė su vaikais pasėjo moliūgų sėklas ir užaugino daigelius, kuriuos išdalino visoms lopšelio-darželio grupėms. Buvo išdalinta 100 moliūgų daigų. Į projektą buvo įtraukti ir ugdytinių tėvai. Jie kartu su vaikais pasitarė, kiek galėtų auginti moliūgų namuose. Tėvai fiksavo moliūgų auginimo etapus, kuriuos vaikai pristatė grupės draugams. Rugsėjo mėnesio į darželį atkeliavo 274 vaikų užauginti dekoratyviniai moliūgėliai.
    Projektą užbaigė bendruomenės šventė „Oranžinė diena“. Saulėtą spalio ketvirtosios dienos popietę į darželio kiemą atriedėjo penkios žavios Moliūgėlės. Jos pakvietė visą lopšelio-darželio bendruomenę šokti, dainuoti, kurti ir rungtyniauti. Kiekviena projekte dalyvavusi grupės bendruomenė buvo apdovanota- gavo po pilną maišelį moliūgo sėklų. Visų bendru sutarimu planuojama, kad projektas bus tęsiamas ir kitais metais. Po darbų ir pramogų visi vaišinosi moliūgų sriuba ir pyragu.
    Didesnė dalis vaikų pasaulį, gamtos grožį pažįsta iš knygelių, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų. Tokiu būdu iš vaiko atimama galimybė pajusti gamtos skleidžiamus kvapus, garsus, spalvų įvairovę, mažėja galimybė ugdytis gamtojautą, ekologinę savimonę, gamtamokslinę kompetenciją. Mūsų vaikai turėjo galimybę visa tai patirti gyvai- savo daržuose augindami moliūgus.
    Šis renginys- rezultatų įvertinimas, efektyvi pedagogų ir šeimos partnerystė bei bendradarbiavimas, smagus visų pabuvimas kartu dalyvaujant šventiniame renginyje.

VIDEO https://www.youtube.com/watch?v=oMuymSaqmHo&t=