AKCIJA ,,RIEDA RATAI RATELIUKAI”

     Minint tarptautinę dieną be automobilio, rugsėjo 22-ąją lopšelis-darželis „Varpelis“ įsijungė į akciją „Rieda ratai rateliukai“, kurią iniciavo Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

   
Šios judrios akcijos metu vaikai tapo aktyviais judėjimo dalyviais: darželio kieme riedėjo balansiniais dviračiais, triratukais, paspirtukais. Linksmoji Kakės Makės komanda kvietė į paruoštas eismo stoteles: eismas ratu, pėsčiųjų perėja, šviesoforas. Kakę Makę ir Žirafą vaikai su Nykštuku mokino kelio ženklų ir saugaus eismo taisyklių. Dalyviai aiškinosi šviesoforo spalvas, sprendė žaidybines situacijas, mankštinosi su Žirafa.
    Buvimas ir veiklos lauke yra pagrindinis sveikatos šaltinis, todėl pedagogai drauge siekė skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla lauke, supažindino ugdytinius su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui ir draugiškoms aplinkai susisiekimo priemonėmis.

   
Tokios akcijos moko vaikus draugiškumo, atidumo, saugiai elgtis važiuojant, prisimenami kelio ženklai, ugdoma atsakomybė.