BENDRUOMENĖS PROJEKTAS ,,PABANDYK IR PAJUSK KŪRYBOS DŽIAUGSMĄ“

   
Rugsėjo mėnesį startavo bendruomenės projektas ,,Pabandyk ir pajusk kūrybos džiaugsmą“, skirtas lopšelio-darželio ,,Varpelis“ 40-čiui paminėti.  Projekto tikslas –  dalyvaujant įvairiose edukacinėse veiklose, kūrybinėse dirbtuvėlėse, burti bendruomenę, bendrai kūrybinei veiklai, ugdyti kūrybiškumą, sužadinti norą kurti. Kūrybiškumo ugdymas per meninę veiklą leis atsiskleisti vaikų, tėvų, darbuotojų saviraiškai, pajusti bendrystės ir kūrybos džiaugsmą. Per keturis projekto trukmės mėnesius planuojama suorganizuoti 40 edukacinių veiklų vaikams, tėvams, darbuotojams ne tik įstaigoje, bet ir už jos ribų. Projektas patrauklus tuo, kad kūrybines edukacines veiklas, bendruomenės nariai pasirinks patys pagal savo pomėgius, gebėjimus, planuojamą laiką.
    Rugsėjo  mėnesį įvyko  pirmosios projekto edukacinės veiklos. Visą savaitę buvo kuriamas eko miestelis ,,Mano svajonių miestas“. Naudodami antrines žaliavas vaikai, darbuotojai statė įvairaus dydžio  namus, juos dažė, įrengė mašinų plovyklą, konstravo robotą, laikrodį, mašinų modelius, bičių avilį su bitėmis, statė tvoras, sodino medžius... Kūrybinis darbas vyko ir grupėse ir darželio kieme, kurį vainikavo eko miestelio atidarymas.
    Pasitinkant miesto gimtadienį, iš įvairių augalų, gamtinės medžiagos buvo kuriami paveikslai, audžiami floristiniai kilimai ,,Rokiškiui 521“, kurie papuošė lopšelio-darželio erdvę po beržais.
   
Kūrybos džiaugsmą, gerų emocijų bendruomenės nariai patyrė dalyvaudami edukacinėse veiklose ,,Augalų inkliuzija“. Tai nauja, netradicinė kūrybinė veikla, kurios metu atsiskleidė kiekvieno dalyvio individualumas, kūrybiškumas, pasitikėjimas savimi. Šios veiklos kūrybiniai darbai eksponuojami lopšelio-darželio galerijoje.
    Įdomi, emocijų pilna buvo edukacinė veikla ,,Mažieji dailininkai – tyrinėtojai“. Jos metu vaikams pristatyti kitokie, netradiciniai piešimo būdai. Iš spalvoto tampomo popieriaus ir vandens pasigaminę dažus, vaikai  kūrė paveikslą ant drobės, sprogdindami dažų pripiltus balionus. Su tirštais dažais, pagamintais iš smėlio, krakmolo, kreidos ir vandens, vaikai teptukais piešė ant ilgos popieriaus juostos.
    Lauksime naujų edukacinių veiklų spalio mėnesį.

Video https://www.youtube.com/watch?v=yIxOBqRLZ1Y&feature