BENDRUOMENĖS PROJEKTO ,,PABANDYK IR PAJUSK KŪRYBOS DŽIAUGSMĄ“ II ETAPAS

   
2020 metais rugsėjo-gruodžio mėnesiais vykdytas bendruomenės projektas ,,Pabandyk ir pajusk kūrybos džiaugsmą“ neliko be atgarsio. Dalyvių atsiliepimai apie projekto vykusias veiklas buvo geri, pageidavo toliau jas tęsti. Beliko vėl burti bendruomenę dalijantis naujomis kūrybinėmis idėjomis, skatinant bendrystę, ugdant kūrybiškumą.
   
Nesitraukiant COVID-19 pandemijai, griežtėjant  reikalavimams, laikantis visų  rekomendacijų, ribojant dalyvių skaičių, numatant saugią vietą ir laiką,  įvykdytos penkios edukacinės veiklos.
    Rugsėjo mėnesį startavęs
  projekto II etapas į lauko namelį pakvietė ,,Drugelių“ ir ,,Žiogelių“ grupių vaikus ir tėvelius į edukacinę veiklą ,,Sėkmės varpeliai“ (mokytoja Edita Miškūnienė). Iš molio jie lipdė laimės pasagą su varpeliu, juos dekoravo įvairiais raštais. Vaikams smagu buvo kurti kartu su tėčiu ar mama. Džiaugėsi ir tėveliai turėdami galimybę  prisiliesti prie molio ir pajusti bei patirti kūrybinę sėkmę.
   
Lapkričio pabaigoje, belaukiant didžiųjų metų švenčių, darbuotojai rinkosi į edukacinę veiklą ,,Nėriniuotos snaigės“ (mokytoja Edita Miškūnienė). Greitai  baltas molis dalyvių rankose virto įvairaus dydžio ir formų snaigėmis, pasipuošusiomis nuostabiais nėriniais. Išdegtos ir glazūruotos snaigės dar labiau išryškino savo grožį.
    Adventiniu laikotarpiu darbuotojai ir menų studijos vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje ,,Pažintis su avalono technika“ (mokytojos Nijolė Adamonienė, Audronė Valečkienė). Tai netradicinis meninės raiškos būdas, kai ant tirpios plėvelės iš įvairaus storio siūlų, nėrinių, juostelių, aplikacijų kuriami raštai ir persiuvus skersai ir išilgai kūrinys ištirpinamas vandenyje. Smagių emocijų patyrė ne tik vaikai, bet ir suaugę, kai jų rankose ėmė tirpti balta plėvelė ir akimirksniu jos nebeliko. Darbuotojos džiaugėsi praturtėjusios dar viena kūrybine idėja.
    Paskutinę Advento savaitę į edukacinę veiklą ,,Kalėdiniai kepiniai“ (mokytojos Anelė Čirūnaitė-Bruzgė, Jolita Sapagovienė) rinkosi tie, kurie norėjo pasimokyti imbierinių meduolių kepimo bei jų dekoravimo paslapčių. Nuo imbierinės tešlos užminkymo iki meduolių papuošimo preciziškai nėriniuoto rašto subtilybėmis dalinosi Anelė. Ji savo paslaptis, kaip pasidaryti patį gražiausią meduolinį namą, taip pat atskleidė ir parodė laidoje „Beatos virtuvė“. Su nuoširdžiausiais jausmais ir gražiausiais palinkėjimais įstaigos darbuotojų dekoruoti meduoliai buvo supakuoti ir nuvežti į Rokiškio Šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namus.
   
Bendruomenės projektą vainikavo paroda ,,Nėriniuotos baltos Kalėdos“. Kūrybiniai darbai virtę paveikslais ir dovanomis papuošė lopšelio-darželio galeriją.
   
Projektas baigėsi. Kūrybinių veiklų metu bendruomenės nariai patyrė kūrybos džiaugsmą, gerų emocijų, bendrystės jausmą. Atsiskleidė kiekvieno dalyvio individualumas, kūrybiškumas, nes bendra kūrybinė veikla suartina vienus su kitais, sušildo širdis...

Video https://www.youtube.com/watch?v=6BpOa68MbkM