UŽBAIGUS RUDENS DARBUS

    Užbaigus rudens darbus „Smalsutės sodelyje“, „Augink ir tu“ komanda lopšelio-darželio „Varpelis“ bendruomenę pakvietė į „Derliaus“ šventę. Jau nuo ankstyvo ryto darželio kieme mažieji ugdytiniai ruošėsi šventei: kūrė rudens gėrybių „picą“, raizgė obuolių labirintą, ruošė priemones estafetėms.
    Visus, susirinkusius į šventę, pasitiko daržo šeimininkės Ina ir Edita. Jos padėkojo už darbą „Smalsutės sodelyje“, nes tik darbštuolių vaikų dėka užaugo gausus derlius. Darže užaugintų gėrybių užteks ne tik vaikams, bet ir žvėreliams.
    Mažiesiems ūkininkams už aktyvią pažintį su augalininkyste dėkojo ir šventėje apsilankiusi LR žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rokiškio rajone Lina Meilutė-Datkūnienė.

   
Visi kartu sušokę tradicinį ratelį „Graži mūsų šeimynėlė“, išsiskirstė į savo kūrybines erdves. Vaikai viešniai parodė, kad daržovės gali būti panaudotos labai kūrybiškai. Vieni iš daržovių gamino dažus ir jais margino lapus, kiti vėrė vaisių vėrinukus ir jais vaišino draugus, dar kiti kūrė „Daržovių abėcėlę“ ir vaidino pasaką „Ropė“. Žengdami pirmuosius žingsnius su informacinėmis kompiuterinėmis technologijomis, priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai, bandė aiškintis kokia informacija užkoduota QR koduose, bei įamžino prie rudens gėrybėmis papuoštos foto sienelės, linksmai nusiteikusius šventės dalyvius. Aktyviausieji dalyvavo estafetėse ir bandė rasti kelią „Obuolių labirinte“.
    Po smagių veiklų visi vaišinosi moliūgų sriuba ir obuolių pyragu. Vaišių metu jau girdėjosi aptariami ir planuojami nauji darbai „Smalsutės sodelyje“.