ŽAVADIENIS VARPELYJE

    Gegužės 18 dieną yra minima Tarptautinė žavėjimosi augalais diena, dar vadinama „Augalų Žavadieniu“.  Šventę prieš septynerius metus inicijavo Europos augalų tyrimų asociacija, o Lietuvoje ją globoja botanikos sodai.
    Mūsų įstaigos bendruomenės nariai aktyviai įsijungė į respublikinį projektą „Augalų žavadienis“, kurį inicijavo Kupiškio vaikų lopšelis-darželis „Obelėlė“. Šios iniciatyvos tikslas – kuo daugiau žmonių visame pasaulyje paskatinti žavėtis augalais, kalbėti apie augalų reikšmę mūsų kasdienybėje – nuo žaliosios aplinkos iki maisto, nuo ekologijos iki miškų ir net tokių ne maisto produktų kaip popierius, mediena, chemikalai, vaistai ar energija.

    Numatyto renginio metu lietaus lašai stukseno į darželio langus, todėl vaikų ir žiedų pavasario šventė, laikantis Covid-19 pandemijos nustatytų sąlygų, vyko meninio ugdymo salėje. Pravėrus salės duris, akys džiaugėsi pavasario gaiva – stalai nubarstyti, tarsi nulyti, gėlių žiedais, pintinės pripildytos jaunų gėlių daigelių, laukiančių rūpestingų vaikų rankų. Vaikus pasitiko šventės šeimininkės – gėlių fėjos: neformaliojo ugdymo mokytoja N. Adamonienė, meninio ugdymo mokytoja Inga Šablinskienė ir IU mokytoja Ina Švelnienė.
    „Augink ir tu“ komanda aktyviai bendradarbiavo su ūkininke Katerina Trukšniene, kuri mielai padovanojo gėlių daigelius. Ši akcija – tai viena iš Žemės ūkio rūmų, Lietuvos jaunųjų ūkininkų bei Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos projekto „Augink ir tu“ dalių. Renginio metu, gėlių daigeliai buvo perduoti PU grupių vaikams. Susidomėję jie vardijo jau žinomų gėlių pavadinimus, domėjosi kaip vadinasi dar nepažįstamos gėlės. Priešmokyklinių grupių vaikai entuziastingai apsvarstę, kur galėtų gėles sodinti, atsakingai įsipareigojo, daigelius prižiūrėti ir jais papuošti darželio lauko aplinką. Vaikų akys apraibo gėlių žaluma ir įvairove.
    Renginio metu skambėjo muzika, šokio ritmu sukosi vaikai ir žiedai. Vėliau šventės dalyviai buvo pakviesti į „Kūrybines dirbtuvėles“. Čia vaikai su gėlių žiedais draugavo pasiskirstę komandomis. Vieni ant šviesos stalų iš įvairiaspalvių lauko gėlių žiedų kūrė mandalas. Kita komanda kūrė gėlių puokštes. Dar kiti – gėlėmis, ant baltos drobės, puošė sukneles ir marškinėlius. Nuotaika buvo darbinga, bet tuo pačiu ir džiaugsminga. Šypsojosi gėlės puokštėse, surinktos vaikų rankomis. Linksmai švytėjo akys, matydamos, kokie gražūs gėlių žiedų antspaudai išlieka baltoje drobėje. Vaikai, savo sukurtais darbeliais, pasiūlė papuošti įstaigos specialistų kabinetus.