2022 KOVAS SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO ,,BE PATYČIŲ“

    Šiais metais  visą kovo mėnesį Lopšelyje- Darželyje vyko akcija  ,,Aš moku bendrauti be patyčių“, kurioje aktyviai dalyvavo visų  grupių vaikai. Šios akcijos vykdytos veiklos buvo labai įvairios, tačiau visos jos  skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Pagrindinis akcijos tikslas- ugdyti vaikų emocinį intelektą, tai yra padėti vaikui atpažinti savo ir aplinkinių jausmus; gebėti su jais tvarkytis; ugdyti empatiją; supratimą, mandagų bendravimą, kad visada yra kažkas, kas gali tau padėti ištikus sunkumams; gebėjimą ir norą padėti aplinkiniams.
    Viso mėnesio veiklos buvo suskirstytos savaitėmis:
· Pirmą savaitę vaikai kalbėjo apie mandagumą ir jo išraiškas, žiūrėjo filmukus, diskutavo, žaidė, darė darbelius su žodeliu ,,AČIŪ‘‘.
· Antrą savaitę vaikai kalbėjo apie draugystę, draugus, tarpusavio santykius, daug diskutavo, žiūrėjo filmukus, žaidė draugystės žaidimus,  klausėsi dainos ir darė nuostabias draugystės apyrankes, kurias vėliau dovanojo draugams. Daina:  https://www.youtube.com/watch?v=dd_EKj4bmwU
· Trečią savaitę vaikai  kalbėjo  apie patyčias, kaip jų išvengti, kokios jos būna, kur kreiptis pastebėjus jas, kokios emocijos aplanko kiekvieną  žmogų jas patyrus ir t.t. Visi vaikai labai daug diskutavo, noriai dalijosi mintimis, pastebėjimais, savo įžvalgomis. Taip pat žiūrėjo įvairius filmukus, juos aptarinėjo. Filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=cnLV-SBj4dQ
·
Ketvirtą savaitę vaikai darė bendrą grupės plakatą, kartu prisimenant ir aptariant  prieš tai girdėtą informaciją, apie draugus, jausmus, mandagumą, savo ir kitų elgesį.
    Visi dalyviai buvo apdovanoti  lipdukais ,,Be patyčių“.
    Dėkojame dalyviams ir jų mokytojams.