PROFESINIS ORIENTAVIMAS NUO DARŽELIO

   
Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ ikimokyklinio ugdymo „Boružiukų“ grupės ugdytiniams ši vasara  kitokia. Vaikai netradiciškai leidžia laiką – lankosi tėvelių darbovietėse, susipažįsta su jų profesijomis, keliauja. Tikslas – bendradarbiaujant, į ugdymo procesą įtraukiant tėvelius, skatinti ikimokyklinio ugdymo vaikų domėjimąsi suaugusiųjų veikla, profesijų svarba visuomenei, formuoti pozityvų ugdytinių požiūrį įvairioms profesijoms.
   
Pirmoji pažintis su profesijomis - susitikimas su kirpėja. Mama kirpėja lankėsi grupėje, rodė darbui skirtus įrankius: žirkles, plaukų džiovintuvus, laką, gelį, kūrė šukuosenas, papasakojo apie asmens higienos laikymosi svarbą, mokino pinti kasytes. Kai žmogus turi gražią šukuoseną, didėja pasitikėjimas savimi, gera  nuotaika, jam džiugu žiūrėti į save veidrodyje.
    Išvykos į vaistinę metu – vaistininkė mama Asta pasakojo ką galima nusipirkti vaistinėje, kokios paslaugos teikiamos, parodė kur laikomi vaistai, kokiu aparatu matuojamas kraujo spaudimas. Visiems dovanojo lankstinukus.
   
Mama Gitana, dirbanti  Rokiškio „Dominari“ siuvykloje, ugdytinius pakvietė į savo darbovietę. Siuvykloje pasitiko meistrė Kristina Sakalauskienė. Ji aprodė siuvimo mašinas, audinius, paaiškino ir parodė kaip vyksta siuvimo procesas. Vaikai turėjo dar vieną galimybę pamatyti ir sužinoti, kad kiekvienas tėvelių darbas ne tik įdomus, bet ir labai reikalingas. „Boružiukų“ grupės vaikai lankėsi Obelių miestelyje. Mus pasitiko linksmieji ,,Šypsniukų‘‘ teatro personažai ir Obelių miestelio seniūnė Jūratė Šinkūnienė.
   
Seniūnijos patalpose seniūnė Jūratė supažindino su atsakingu savo ir darbuotojų atliekamu darbu. Aplankėme Obelių Laisvės kovų istorijos muziejų, kuris buvo įkurtas 1998 m - vaikai turėjo galimybę pamatyti senovinius eksponatus, kurių sukaupta per 12000,  apsilankė partizanų bunkeryje, identiškai atkurtoje tremtinių trobelėje.
    Vėliau svečiavomės Nomedos ir Nerijaus „Mini zoologijos“ ūkyje. Vaikai klausėsi šeimininkės pasakojimo apie auginamus gyvulius, sužinojo, kad jie kaip ir vaikai, turi mėgstamas daržoves: morkas, kopūstus, obuolius, kuriomis vėliau juos maitino. Išvykos  metu vaikai susipažino su miestelio seniūnės, ūkininkės darbu, istoriniais Obelių miestelio objektais, kuriuos reikia saugoti.
   
Vaikai žavėjosi pokyčiais, kurie įvyko dėl darbo - audinio gabalėlis siuvėjos rankose virto lovos užtiesalu, naudodama šukas, segtukus kirpėja sukūrė šukuoseną,  ūkininkės auginami gyvuliai teikia pieną, kiaušinius, plunksnas.
   Nuolatinė ankstyvojo profesinio orientavimo veikla, įspūdžiai, nauja patirtis, kurią patyrė vaikai susitikimų, išvykų, ekskursijų metu praturtina vaikų žaidimų veiklas, patikslina ir plečia supratimą apie profesijas, ir tai, kad  bet koks darbas ar profesinė veikla yra svarbus, reikalingas ir reikšmingas žmogaus gyvenime.