SEKMINĖS BAJORUOSE

   
Sekminės – viena gražiausių vasaros pradžios švenčių, kada pati gamta kviečia burtis draugėn ir švęsti. Tą ir padarė lopšelio-darželio ,,Varpelis“ kolektyvas birželio 6 dieną pavakare susirinkę į Anelės kiemą Bajorų kaime. Kiemo šeimininkės Anelė ir Audronė visus pasitiko su  baltapūkiais ančiukais.
   
Kaip dera Sekminių dienai klėtyje, apkaišytoje beržais, buvo paruoštas vaišių stalas, kad metai būtų turtingi, derlingi ir gražūs. Sekminių šventė graži savo papročiais, todėl šeimininkės pasirūpino, kad visi susirinkę prisimintų ir pasitikrintų savo žinias apie Sekmines.
   
Pirmiausia buvom pakviestos  ne tik susipažinti su Nijolės Čirūnienės kiaušinių dėkliukų kolekcija, bet ir tokioje gausoje surasti tą, kurio pavadinimas buvo nurodytas kortelėje.
   
Šeimininkės neleido nuobodžiauti, pasidalinus į komandas visus kvietė aktyviai žaisti, šokti ir dainuoti. Šokom ir apie rugių ,,lauką‘, spėjom kiek kiaušinių šeimininkės pintinėje, kokio naminio  paukščio  kiaušinis, teko atpažinti, kuris virtas, kuris žalias. Buvo apvainikuota labiausiai ,,gėlėtu“ aprėdu vilkinti viešnia. IKT pagalba komandos pasitikrino žinias viktorinoje ,,Ką žinai apie Sekmines“. Visos turėjo galimybę pasisupti sūpynėse, apkaišytomis alyvų žiedais. Buvo ir apdovanojimai: kiekviena komanda gavo po riestainių virtinę.
   
O kokia Sekminių šventė be kiaušinienės?  Visus vienijo gražus bendras kolektyvinis darbas: kiaušinių mušimas, plakimas ir mandalos kūrimas iš daržovių.
   
Prie aukštaitiškos klėtelės žaisdami, dainuodami, juokaudami, šmaikštaudami nepajutome, kaip greitai prabėgo laikas, suteikdamas puikią progą ne tik prisiminti Sekminių senąsias tradicijas, bet ir smagiai pasibūti kartu.