RESPUBLIKINIS IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ LIETUVIŲ LIAUDIES DAINŲ, ŽAIDIMŲ IR ŠOKIŲ FESTIVALIS BIRŽUOSE

   
Balandžio 27 d. varpeliečiai buvo pakviesti biržiečių partnerių kartu paminėti tarptautinę šokio dieną Biržų lopšelyje-darželyje „Genys”. Į festivalį išvyko priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų” grupės vaikai, jų mokytoja Albina Kasparienė ir meninio ugdymo mokytoja Inga Šablinskienė. Į kelionę lydėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violėta Deksnienė. Ugdytiniai buvo šiltai sutikti ir pristatyti. Festivalio metu vaikai žaidė lietuvlių liaudies žaidimą „Žvirblis”, „Upytėlė teka”, ėjo ratelį „Kurapkytė”, šoko lietuvių liaudies šokį „Gūdo dūda” ir dainavo dainą „Aš pasėjau vienų pupų”. Koncertinę programą vainikavo bendras lietuvių liaudies šokis „Ciceliukė Marceliukė”. Festivalio metu buvo skatinama  puoselėti liaudies meno tradicijas,  stiprinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės narių bendravimą ir bendradarbiavimą siekiant ugdyti vaikų gebėjimus, perimant tradicines etnines vertybes.
   
Visi festivalio dalyviai vaišinosi biržiečių kepta duona  ir sūriu. Kiemelyje, sėdėdami ant šieno kūlelių, vaišinosi penkių grūdų koše su spirgučiais ir raugintais kopūstai. Vaikams į kelionę organizatoriai įdavė ir  lauknešėlį.
   
Kelionę vainikavo pažintis su Biržų Astravo tiltu ir dvaru.
   
Šią kelionę vaikai įvardijo savo emocine būsena „mes laimingi”.