AGURKŲ RAGAUTUVĖS

 

    „Skanu, kai pats užauginu“ tokiu šūkiu lopšelio-darželio „Varpelis‘ vaikus pasitinka daržas „Smalsutės sodelyje“. Šiame darže vaikai turi galimybę patys sodinti, prižiūrėti ir nuimti pačių užaugintą derlių. Kad derlius ilgiau išsilaikytų, jį reikia tinkamai paruošti: džiovinti, konservuoti, raugti. Darželio STEAM komanda inicijavo savaitės projektą „Agurkų raugimas“. Visą savaitę vaikai kartu su mokytojomis aiškinosi, ko reikia agurkų raugimui, kūrė agurkų raugimo receptus. Trečiadienį „Smalsutės sodelyje“ „virė“ darbai: vaikai skynė, plovė, skaičiavo, matavo, svėrė, sūdė, gardino įvairiais prieskoniais ir raugė agurkus taip, kaip patys buvo sugalvoję.
    Saulėtą penktadienio popietę „Smalsutės sodelyje“ šurmuliavo darželio bendruomenė, susirinkusi į „Ragautuves“ – pačių vaikų raugtų agurkų degustaciją. Ant stalų visų laukė surikiuoti indai su raugintais agurkais. Šie, nors buvo raugti pagal skirtingus receptus, bet dvi paras rūgo vienodomis sąlygomis lauko namelyje.
    Išrinkti skaniausius raugintus agurkus padėjo darželio komisija bei vaikai su tėveliais. Visi balsavo už jiems labiausiai patikusį receptą, įdėdami akmenėlį į balsavimo kibirėlį.
    Daugiausiai balsų (71 akmenėlį) surinko agurkai, raugti su ciberžole ir medumi – šie agurkai išrinkti skaniausiais. Išragavę visokių skonių agurkus, vaikai sužinojo, jog svarbiausias agurkų raugimo komponentas yra druska.
    „Smalsutės“ daržo edukacinėje erdvėje buvo lavinamas vaikų kritinis mąstymas, plėtojami pažintiniai gebėjimai, ugdomai patirtiniai įgūdžiai, formuojamos vertybinės nuostatos. „Ragautuvėmis“ užbaigėme šventinę rugsėjo savaitę