MONTESSORI TEORIJA IR PRAKTIKA ITALIJOJE

 

    Sausio 30 - vasario 5 dienomis dalyvavome programos „ Erasmus+“ projekto „EFFECTIVE AND INNOVATIVE APPLICATIONS IN EARLY CHILDHOOD EDUCATION“ („Veiksmingi ir inovatyvūs požiūriai į ankstyvą vaikų ugdymą“) mokymuose su projekto partneriais Italijoje, Vasto mieste. Mokymai vyko katalikiškoje Scuola Madonna dell' Asilo mokykloje. Jų metu ne tik stebėjome, bet ir pačios išbandėme Montessori metodo pritaikymo galimybes. Naujai įgytas žinias pritaikėme rašymo ir skaičiavimo pamokose, panaudodamos Montessori metodą. 
   
Susitikimų metu susipažinome su alyvmedžių gyvenimo ciklu, mokėmės juos genėti, degustavome alyvuogių aliejų.
   
Kelionės metu mūsų laukė ne tik intensyvūs mokymai, bet ir pažintis su Vasto miestu: jo istorija, architektūra ir kultūra, tarptautinis susitikimas miesto rotušėje, tradicinių itališkų patiekalų degustacija. Maloniai priėmė vietos savivaldybės administracija, plačiau sužinojome apie valdymo struktūrą. Jiems buvo įdomu sužinoti apie mūsų šalį, Rokiškio savivaldybę ir mūsų lopšelį-darželį. Vyko darbo patirties pasidalijimas tarp šalių.
   
Viešnagę Italijoje baigdamos, pasinaudojome galimybe trumpam stabtelėti Italijos sostinėje Romoje. Laiko turėjome vos pusantros dienos, bet, dėka begalinės ištvermės ir noro, pagrindiniai turistų pamėgti objektai Italijos aikštė, Trevi fontanas, Chigi rūmai, Navonos aikštė, Italijos laiptai, Koliziejus, Vatikanas - buvo aplankyti.