SKLAIDOS RENGINYS

    Vasario 20 dieną Rokiškio lopšelyje-darželyje „Varpelis“ vyko neįprastas ir įkvepiantis renginys, skirtas projektui „Koduojantys vaikai!“. Šis projektas, įgyvendinamas kartu su partneriais iš Kroatijos, Lietuvos ir Graikijos, sulaukė didelio dėmesio ir entuziazmo tiek tarp mūsų darbuotojų, tiek tarp dalyvavusių suaugusiųjų ir vaikų grupių.
   
Suaugusiųjų grupėje pranešėja, direktorė Sigita Baranovskienė, dalinosi institucijos įsitraukimo į projektą istorija ir svarbiausiomis priežastimis dalyvauti šiame tarptautiniame Erasmus+ programos projekte. Violėta Deksnienė, pristatydama „Koduojantys vaikai!“ programėlę, atskleidė jos tikslus, uždavinius ir galutinius rezultatus, pabrėždama technologijų vaidmenį mokymo(si) procese.
   
Meninio ugdymo salėje vykusi veikla „Ledlaužis“ vaikams atnešė ne tik smagumą, bet ir kūrybingumą, modifikuotą per žaidimus. Projekto ir Android programėlės pristatyme dalyvavo mažieji ugdytiniai iš Rokiškio lopšelio-darželio „Pumpurėlis“, todėl veiklų moderatorės – Ieva Bulovienė, Nida Šaparnienė ir Miglė Večerskienė – pasirūpino, kad kiekvienas vaikas jaustųsi įtrauktas ir galėtų išreikšti savo idėjas.
   
„Surink juos visus!“ – kita veikla, kurioje vaikai įgyvendino mobiliosios programėlės „Koduojantys vaikai!“ funkcijas. Šioje veikloje vaikai vizualiai susipažino su skaitmeninės priemonės analogu.
   
Suaugusiųjų grupė diskutavo apie skaitmeninį turinį, tuo pačiu apžvelgė projektą iš suaugusiųjų perspektyvos. Įvertinant veiklas ir mobiliosios programėlės naudą, paaiškėjo, jog šis projektas ne tik skatina skaitmeninį raštingumą, bet ir bendradarbiavimą bei kūrybiškumą.
   
Renginį užbaigėme uždarymo ceremonija, kurioje buvo įteikti pažymėjimai dalyviams. Tai buvo ne tik padėka už dalyvavimą ir aktyvumą projekte, bet ir įvertinimas kiekvieno dalyvio indėlio į bendrąją šios iniciatyvos sėkmę.
   
Šis įvykis priminė, kad mokymasis gali būti ne tik naudingas, bet ir smagus bei įkvepiantis. Mūsų institucija yra dėkinga visiems dalyviams ir partneriams už šią neįprastą patirtį. Mes tikimės, kad projektas „Koduojantys vaikai!“ toliau kels skaitmeninio raštingumo standartus ir skatins ateities kartas įsitraukti į mokymąsi su džiaugsmu ir kūrybiškumu.