ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS RĖMIMO
SPECIALIOSIOS PROGRAMOS PROJEKTAS 
„MOKAUSI BŪTI LAIMINGAS“

   
2022 m. Rokiškio  lopšelyje-darželyje „Varpelis“ buvo įgyvendinamas ilgalaikis visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuojamas projektas „Mokausi būti laimingas“, kurio tikslas bendradarbiaujant visai lopšelio-darželio bendruomenei, įvairių veiklų metu atkreipti dėmesį į savo emocinę sveikatą bei jos stiprinimo galimybes.
    Padedant socialiniam partneriui Rokiškio sveikatos biuro specialistui, projekto vyko  įdomūs renginiai, kurių metu vaikai ugdėsi pozityvaus mąstymo, savivertės, susipažino su emocijų ir jausmų darnos reikšme sveikatai ir fizinei gerovei. Papildytas sensorinis kabinetas įvairiomis priemonėmis skatinančiomis bendruomenės narių nusiraminimą, atsipalaidavimą, savireguliaciją, dalyvaujant įvairiausiose fizinio aktyvumo veiklose, laikytasi aktyvaus ir ramaus poilsio ritmo.
    Projekto vykdymo metu numatytos veiklos buvo suskirstytos į penkias sritis:
   
Emocijos ir aš. Rugsėjo mėnesį  VS specialistė vykdė streso ir sunkių emocijų  valdymo praktinius užsiėmimus grupėse. Panaudojant „Mindful" labirintų lenteles vaikai mokėsi valdyti emocijas ir lavino dėmesingumą atliekant kvėpavimo pratimus. Edukacinės veiklos ,,Piktuko nuotykiai“  metu žiūrėjome filmukus „Mano emocijos“. Atlikome praktines užduotėles, kaip reikia valdyti pyktį ir baimę, keliavome „šypsenėlių keliu“.
   
Multisensorinė erdvė buvo praturtinta naujomis priemonėmis: „Šviečiantys akmenukai”, (kiekvienas akmenukas keičia spalvas nuspaudus mygtuką) Akmenukų pagalba vaikai mokėsi įvardinti kiekvienos spalvos sukeliamą emociją, nuotaiką.  Įsigyti puikūs pojūčių lavinimo žaidimai „Small Foot”. Žaisdami vaikai lavino lietimo pojūčius. Įkišę rankytes į rankoves ir nematydami daikto, jį apčiupinėjo ir turėjo atspėti, kas ten, apibūdindami liečiamą paviršių, pvz. kietas, minkštas, švelnus, šiurkštus, šiltas, šaltas ir pan. “. Į ankstyvojo amžiaus  grupes atkeliavo triukšmo lygio matuoklis-šviesoforas. Ugdytiniai susidomėjo nauju daiktu, jį tyrinėjo, kol galiausiai pamatė raudoną šviesą ir išgirdo sirenos garsą.
    Tai jiems tapo lyg eksperimentas, kurio metu vaikai suvokė, jog garsiai šnekant ar žaidžiant, šviesoforas pradeda reaguoti ir įspėja apie žalingą triukšmo lygį. Triukšmo matuoklis mokė vaikučius atskirti žalingą triukšmo lygį nuo leidžiamo, jie patys sugalvojo rodomuosius simbolius girdimam triukšmui ir puikiai juos pritaiko viso darželyje buvimo laiko metu. 
    Edukacinės veiklos „Ar svarbus pietų miegas“ metu, aptarėme su vaikais dienos miego svarbą. Su vaikais pasitarę nutarėme, kad be kokybiško poilsio nesijausime žvalūs ir gerai pailsėję. Prieš miegą skaitoma pasaka „Apie lapiuką, kuris į darželį nenorėjo“ padėjo vaikams nusiraminti ir atsipalaiduoti.
   
Judėjimo galios veiklos įgyvendinti buvo organizuojami jogos užsiėmimai „Žaidiminė vaikų joga“.  Jogos metu susėdę ant kilimo vaikai imitavo įvairius gyvūnų judesius,, mokėsi atsipalaiduoti, išlaikyti koncentraciją, atlikti kvėpavimo ir įvairius tempimo pratimus. Rytinėse mankštose dalyvavo darželio bendruomenė. Mankštos atliktos su įvairiomis priemonėmis, smagia muzika ir gera nuotaika. Saulėtomis rudens dienomis vyko šokių savaitė „Šok su manimi“, kurios metu bendruomenė aktyviai judėjo visą savaitę.
    Muzikos galia. Edukacinės – praktinės veiklos metu „Paslaptingi muzikos garsai” vaikai susipažino ir praktikavo atpalaiduojančios muzikos poveikį ją klausant. Tai įtakojo tiek psichologinę, tiek fiziologinę vaiko sveikatą aktyvinant kognityvines reakcijas, emocijas ir socialinę sąveiką. Projekto koordinatorė lopšelio-darželio „Varpelis“ direktorė Sigita Baranovskienė. Veiklas organizavo ir vedė sveikatą stiprinanti darbo grupė: visuomenės sveikatos  specialistė Agafija Kartenienė, IPU mokytojos: Nida Šaparnienė, Nijolė Skukauskienė, Viktorija Liachovičiūtė, judesio korekcijos mokytojos Rasa Tūskaitė ir Miglė Večerskienė, meninio ugdymo mokytoja Inga Šablinskienė.