Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre 190227995

Rokiškio lopšelis-darželis „Varpelis“

Atnaujinta 2025-04-07

 

Dažniausiai užduodami klausimai

IKIMOKYKLINIS UGDYMAS

Kuo grindžiamas ikimokyklinio ugdymo turinys?

Ikimokyklinis ugdymas grindžiamas visuminiu požiūriu į vaiko raidą – fizinę, emocinę, pažintinę, socialinę, kalbinę, kūrybinę. Pagrindinis ugdymo būdas – žaidimas ir patirtinė veikla, o ugdymo(si) turinys kuriamas remiantis vaiko poreikiais, interesais ir iniciatyva.

 

Kokios sritys ugdomos ikimokyklinio ugdymo metu?

Ugdymas vyksta penkiose srityse:

  1. „Mūsų sveikata ir gerovė“,
  2. „Aš ir bendruomenė“,
  3. „Aš kalbų pasaulyje“,
  4. „Tyrinėju ir pažįstu aplinką“,
  5. „Kuriu ir išreiškiu“.

 

Kaip vertinami vaikų pasiekimai?

Vertinimas grindžiamas stebėjimu ir refleksija, o ne testais. Mokytojai nuosekliai fiksuoja vaiko pažangą 18 pasiekimų sričių, tokių kaip: emocijų suvokimas, kalbinė raiška, tyrinėjimas, mokėjimas mokytis ir kt.

 

Ar ugdymas pritaikomas pagal kiekvieno vaiko poreikius?

Taip, ugdymas grindžiamas universalaus dizaino mokymuisi principais – tai reiškia, kad kiekvienas vaikas gauna jam tinkamiausias veiklas, priemones ir pagalbą, nepriklausomai nuo jo gebėjimų ar raidos iššūkių.

 

PRIEŠMOKYKLINIS UGDYMAS

Koks yra pagrindinis priešmokyklinio ugdymo tikslas?

Paruošti vaiką sėkmingam mokymuisi mokykloje, ugdyti pasitikėjimą savimi, mokėjimą mokytis, komunikavimą, socialinius įgūdžius, kūrybiškumą ir emocinį intelektą

 

Kokie metodai naudojami priešmokyklinio ugdymo metu?

Daug dėmesio skiriama patirtiniam mokymuisi, žaidybinėms situacijoms, projektinėms veikloms, tyrinėjimui, refleksijai. Vaikai aktyviai dalyvauja mokymosi procese, siūlo veiklas, aptaria rezultatus.

 

Kas dirba su vaikais priešmokyklinio ugdymo grupėse?

Grupėse dirba priešmokyklinio ugdymo mokytojai, specialistai: logopedas, specialusis pedagogas, meninio ugdymo mokytojas, judesio korekcijos specialistas, mokytojo padėjėjas ir kt.

 

VAIKO GEROVĖS KOMISIJA (VGK)

Kokia VGK paskirtis ugdymo įstaigoje?

VGK stebi vaikų ugdymosi pažangą, padeda spręsti iššūkius, susijusius su raida, elgesiu ar specialiaisiais poreikiais, teikia rekomendacijas dėl ugdymo pritaikymo ir koordinuoja specialistų veiklą.

 

Kaip ugdymas pritaikomas vaikams su specialiaisiais poreikiais?

Mokytojai ir VGK, bendradarbiaudami su tėvais, pritaiko ugdymo programą vaikui. Prireikus, ugdymas vykdomas padedant mokytojo padėjėjui, taikant specialiąsias metodikas ir teikiant papildomą švietimo pagalbą.

Naujienos
2025 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Versti »
Skip to content