2026-05-11 Sąmoningumo praktikos „Erasmus+“ mokymuose saulėtoje Maljorkoje
Atnaujinta 2026-05-14
2026 m. balandžio 20–24 dienomis trys Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ mokytojos dalyvavo „Erasmus+“ programos mokymuose „Mindfulness“, vykusiuose saulėtoje Palma de Maljorkoje. Ši tarptautinė kvalifikacijos tobulinimo patirtis suteikė galimybę gilinti žinias apie sąmoningumo praktikas, emocinės gerovės stiprinimą, streso mažinimo būdus ir jų taikymą kasdieniame pedagoginiame darbe.
Mokymų metu dalyvės susipažino su sąmoningumo principais, padedančiais geriau pažinti save, sustoti kasdienio skubėjimo ritme, įsisąmoninti savo emocijas ir kurti vidinę ramybę. Teorinės žinios buvo nuosekliai siejamos su praktinėmis veiklomis: meditacijomis, kvėpavimo pratimais, refleksijomis, dėmesingo įsisąmoninimo užduotimis bei įvairiomis atsipalaidavimo technikomis. Šios praktikos ypač aktualios šiuolaikiniame ugdymo kontekste, kai svarbu rūpintis ne tik vaikų, bet ir mokytojų emocine savijauta, atsparumu stresui bei gebėjimu kurti saugią, pagarbią ir palaikančią ugdymo aplinką.
Didelį įspūdį paliko mokymų lektorė Michell, kuri savo profesionalumu, nuoširdumu ir šiltu bendravimu sukūrė jaukią, saugią ir įkvepiančią atmosferą. Jos vedami užsiėmimai skatino dalyves ne tik mokytis naujų metodų, bet ir giliau pažvelgti į savo asmeninę bei profesinę patirtį, reflektuoti kasdienes situacijas ir ieškoti būdų, kaip sąmoningumo praktikas pritaikyti dirbant su vaikais.
Mokymai vyko tarptautinėje aplinkoje, kurioje dalyvavo pedagogės iš Vengrijos, Lenkijos, Kroatijos, Slovėnijos ir Lietuvos. Tai suteikė vertingą galimybę bendrauti su skirtingų kultūrų atstovais, dalintis profesine patirtimi, aptarti ugdymo iššūkius ir pasisemti naujų idėjų. Dalyvavimas tarptautiniuose mokymuose taip pat padėjo tobulinti anglų kalbos įgūdžius, stiprino pasitikėjimą savimi ir atvėrė platesnį požiūrį į ikimokyklinio ugdymo kokybės stiprinimą Europoje.
Išvykusios į tarptautinius mokymus mokytojos ne tik mokėsi, bet ir atsakingai reprezentavo savo įstaigą – Rokiškio lopšelį-darželį „Varpelis“, gimtąjį miestą Rokiškį ir savo šalį Lietuvą. Dalyvės užsienio partneriams padovanojo knygą apie Lietuvą, taip pristatydamos mūsų šalies kultūrą, istoriją, gamtos grožį ir lietuvišką tapatybę. Tokie prasmingi gestai stiprina tarpkultūrinį dialogą, skatina domėjimąsi Lietuva ir kuria šiltus ryšius tarp skirtingų Europos šalių pedagogų.
Viešnagės metu mokytojos turėjo galimybę iš arčiau pažinti ir Maljorkos salą – jos kultūrą, gamtą, architektūrą bei savitą gyvenimo ritmą. Įspūdį paliko Palma su jaukiu senamiesčiu, siauromis gatvelėmis ir didinga La Seu katedra – vienu žymiausių salos architektūros simbolių. Dalyvės taip pat aplankė žavų Soller miestelį, garsėjantį autentiška atmosfera, apelsinmedžių sodais, kalnų peizažais ir įspūdinga Sant Bartomeu bažnyčia. Nepamirštamų akimirkų suteikė kelionė istoriniu mediniu traukinuku „Ferrocarril de Sóller“, vingiuojančiu per kalnus, tunelius ir kvapą gniaužiančius gamtos vaizdus.
Ši „Erasmus+“ patirtis tapo prasminga profesinio ir asmeninio augimo kelione. Mokymuose įgytos žinios, išbandyti metodai ir tarptautinė patirtis bus pritaikomi kasdienėje pedagoginėje veikloje, siekiant stiprinti vaikų emocinę gerovę, kurti ramesnę, saugesnę ir sąmoningesnę ugdymo aplinką. Tikime, kad parsivežtas įkvėpimas, naujos idėjos ir praktiniai įrankiai prisidės prie Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ bendruomenės augimo bei ugdymo kokybės stiprinimo.
Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ bendruomenė džiaugiasi galėdama aktyviai dalyvauti „Erasmus+“ programos veiklose, kurios suteikia galimybę mokytis, tobulėti, dalintis patirtimi ir semtis naujų idėjų tarptautinėje aplinkoje. Tokios patirtys praturtina mokytojų profesinį kelią ir padeda kurti atviresnę, kūrybiškesnę bei emociškai palankesnę ugdymo įstaigą vaikams.
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis.



